Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Opłata rejestracyjna

UWAGA: Wniesienie opłaty rejestracyjnej na rachunek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) jest warunkiem rozpatrzenia wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego.

Numer rachunku bankowego NFOŚiGW: BGK III O/Warszawa 76 1130 1062 0000 0109 9520 0010.

Adres NFOŚiGW: ul. Konstruktorska 3a, 02-673 Warszawa.

 

Obliczanie stawki opłaty rejestracyjnej

Przy obliczaniu opłaty rejestracyjnej stosuje się rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia 2014 w sprawie wysokości opłat rejestracyjnych (Dz.U. 2014, poz. 1183). Wysokość opłaty rejestracyjnej oblicza się według wzoru:

O = B x  Wr / Wp,

gdzie:

O - wysokość opłaty,

B - wysokość bazowej stawki opłaty dla danego rodzaju instalacji (podane w rozporządzeniu),

Wr - maksymalna (możliwa teoretyczna do osiągnięcia) wielkość parametru charakteryzującego skalę działalności prowadzonej w instalacji,

Wp - progowa wielkość parametru charakteryzującego skalę działalności prowadzonej w instalacji danego rodzaju (podane w rozporządzeniu).

 

UWAGA: Jeżeli wielkość wskaźnika Wr jest mniejsza lub równa wielkości wskaźnika Wp, to wysokość opłaty rejestracyjnej jest równa bazowej stawce opłaty.

Prosimy o zapoznanie się z treścią ww. rozporządzenia w celu uniknięcia ewentualnych błędów.

 

 

 

Powrót do góry