Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Odpady - aktualności

1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 933). Ustawa ta zniosła obowiązek wpłacania tzw. opłaty recyklingowej od pojazdu wprowadzonego na terytorium kraju (500 zł od każdego wprowadzonego pojazdu). Czytaj więcej Zmiany przepisów dotyczące wprowadzania pojazdów na terytorium Polski
Zgodnie z art. 9na ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399, z późn. zm.) podmioty prowadzące punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych obowiązane są do sporządzenia rocznych sprawozdań. Czytaj więcej Informacja na temat formy składania sprawozdań przez podmiot prowadzący punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych za 2015 r.
Powrót do góry