Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Program budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba

Program budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba - w ramach programu podejmowane są działania zapewniające rozwój gospodarczy, ochronę przeciwpowodziową i ochronę środowiska na terenie południowo-zachodniej części województwa małopolskiego poprzez budowę zbiornika wodnego i budowli towarzyszących w zlewni Małej Wisły, Soły i Skawy oraz kształtowanie zasobów wodnych dla zapewnienia zrównoważonego, prawidłowo funkcjonującego systemu ochrony przeciwpowodziowej. Zbiornik Wodny Świnna Poręba zlokalizowany jest na Skawie w km 26+600 biegu rzeki.

Program wieloletni realizowany był zgodnie z ustawą z dnia 4 marca 2005 r. o ustanowieniu programu wieloletniego „Program budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2015" (Dz. U. z 2005 r. Nr 94 poz. 784 z późn. zm.). Aktualnie inwestor stara się pozyskać środki niezbędne na ukończenie prac związanych z zabezpieczeniem osuwisk oraz realizacją i modernizacją dróg.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Powrót do góry