Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkurs Ministra Środowiska Nagroda „GEOLOGIA 2017”

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu Ministra Środowiska Nagroda „GEOLOGIA 2017”.

Cele konkursu

Celem konkursu jest:

 • promocja innowacyjności, fundamentalnych odkryć, oryginalności, wysokiej jakości usług geologicznych, rzetelności i etyki w działaniach na rzecz geologii w Polsce.
 • opracowanie i upowszechnienie nowoczesnych, efektywnych, metodycznych i systemowych rozwiązań w dziedzinie geologii.
 • propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego gospodarowania zasobami środowiska geologicznego i bezpieczeństwa surowcowego, w tym instytucji z tego zakresu.
 • wspieranie rozwoju młodych kadr, w szczególności studentów i doktorantów.
 • promowanie geologii i rozwijanie świadomości geośrodowiskowej.

W konkursie nagradzane będą przedsięwzięcia służące rozwojowi i promocji polskiej geologii, w szczególności nowatorskie i wysoce efektywne rozwiązania oraz osiągnięcia naukowe, techniczne, technologiczne, organizacyjne, ideowe i gospodarcze. Pod uwagę będą brane także prace, mające potencjalnie pozytywny wpływ na pozycję Polski w świecie.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do konkursu Ministra Środowiska Nagroda „GEOLOGIA 2017”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mogą przystąpić osoby fizyczne, prawne lub jednostki nieposiadające osobowości prawnej z siedzibą na terytorium Polski, działające według polskiego prawa, i zgłaszające do konkursu własne osiągnięcia.

Kategorie konkursowe

Konkurs będzie przeprowadzony w 4 kategoriach:

 1. przemysł, innowacje (rozumiane jako inwestycja, usługa, produkt, technologia, analityka);
 2. dorobek, fundamentalne odkrycie (wynikające z własnej, twórczej pracy naukowo-badawczej);
 3. młodzi;
 4. popularyzacja geologii, geośrodowiska.

Nagrody

W konkursie mogą zostać przyznane 4 nagrody główne. Zwycięzcy, otrzymają tytuł Nagroda „GEOLOGIA 2017”, statuetkę, dyplom i nagrodę pieniężną, a wyróżnieni uczestnicy dyplom. Wyróżnieni mogą otrzymać także nagrodę pieniężną.

Jak można wziąć udział w konkursie?

 • Do konkursu Ministra Środowiska Nagroda „GEOLOGIA 2017” można zgłaszać jedynie przedsięwzięcia, których realizacja została ukończona.
 • Przystępując do konkursu należy wypełnić i złożyć wraz z dokumentacją przedsięwzięcia formularz zgłoszenia konkursowego, odpowiedni w zależności od kategorii konkursowej.
 • Przed wypełnieniem załączników należy zapoznać się z regulaminem konkursu.
 • Wniosek konkursowy należy złożyć do 13 października 2017 r. Decyduje data wpływu do kancelarii Ministerstwa Środowiska (kancelaria czynna w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00).
 • W sytuacji, kiedy dane pole we wniosku nie dotyczy wnioskodawcy, należy wstawić kreskę.
 • Pole dotyczące osoby zgłaszającej należy wypełnić w sytuacji, kiedy dane te różnią się od podmiotu zgłaszanego do konkursu. W innych przypadkach należy wstawić kreskę.
 • Wręczenie nagród laureatom nastąpi do 31 grudnia 2017 r.

Szczegóły i regulamin

Ogłoszenie o konkursie (plik .pdf, rozmiar: 217 kB)

Regulamin konkursu (plik .pdf, rozmiar: 1,2 MB)

Oświadczenie o posiadaniu praw autorskich, praw pokrewnych oraz praw własności przemysłowej do zgłoszonego przedsięwzięcia (plik .pdf, rozmiar: 44 kB)

Oświadczenie o niezaleganiu z opłatami za korzystanie ze środowiska (plik .pdf, rozmiar: 44 kB)

sfinasowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Powrót do góry