Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Environmental Implementation Review – przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska UE

3 lutego 2017 r. został opublikowany Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów pn. "Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska UE - Wspólne wyzwania i jak łączyć wysiłki by uzyskiwać lepsze wyniki" [COM(2017) 63 final]. Uwagi do komunikatu można zgłaszać do 15 marca 2017 r.

Komisja Europejska (KE) co 2 lata będzie dokonywać, w każdym państwie członkowskim, przeglądu najistotniejszych tematów w dziedzinie przepisów i polityk z zakresu środowiska [1].

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem Stanowiska Rządu RP dotyczącego komunikatu KE [COM(2017) 63 final], w ramach którego istnieje możliwość zaprezentowania stanowiska partnerów społecznych. W związku z tym, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie uwag do przedmiotowego komunikatu do 15 marca 2017 r. na adres: wojciech.augustowski@mos.gov.pl.

Szczegółowe informacje na temat komunikatu można znaleźć na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Komunikat KE [COM(2017) 63 final]:

Przypisy:

[1] zgodnie z komunikatem COM(2016)316 pn. "Osiągnięcie korzyści z polityki ochrony środowiska UE poprzez regularny przegląd".

Powrót do góry