Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Program LIFE

Ministerstwo Środowiska zaprasza na Dzień Informacyjny LIFE 2018.

Celem wydarzenia jest przekazanie informacji z Komisji Europejskiej na temat naboru projektów w roku 2018. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej (KE) i Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises (EASME), Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW oraz Beneficjenci Programu LIFE.

Program LIFE zapewnia szeroką ofertę finansowania projektów obejmujących działania na rzecz ochrony przyrody, gospodarki wodnej, kwestii klimatycznych, a także projektów innowacyjnych i informacyjnych, których wdrożenie przyczyni się do osiągnięcia celów polityk i strategii UE w zakresie ochrony środowiska.  Uczestnictwo w Dniu Informacyjnym to niepowtarzalna okazja zdobycia wiedzy na temat programu, szansa zapoznania się z realizowanymi projektami i możliwość wymiany doświadczeń z Beneficjentami Programu oraz pozyskanie partnera do projektu. 

Informacje o programie

Dzień Informacyjny LIFE 2018 składać się będzie z sesji ogólnej i trzech sesji tematycznych.

Sesja ogólna skierowana jest do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku do Programu LIFE i szukają wiedzy o Programie i jego zasadach. Uczestnicy znajdą odpowiedź na kluczowe pytanie, jakie przedsięwzięcia mogą być finansowane z Programu LIFE. Prezentacje przedstawione przez Beneficjentów Programu pozwolą na omówienie zagadnień na konkretnych przykładach.

Sesje tematyczne będą dotyczyły:

  1. Gospodarki o obiegu zamkniętym w projektach LIFE
  2. LIFE dla Informacji i Zarządzania
  3. Ochrony przyrody na rzecz klimatu w projektach LIFE.

Uczestnicy sesji tematycznych zapoznają się z doświadczeniami Beneficjentów Programu oraz konkretnymi działaniami i rozwiązaniami z realizacji projektów LIFE.

Zaplanowano również obecność stoisk i punktów informacyjnych dotyczących innych programów UE takich jak KPK Programów Badawczych Unii Europejskiej, KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Centrum Projektów Europejskich, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – Enterprise Europe Network oraz Bank Ochrony Środowiska.

Rejestracja

Wydarzenie, organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Krajowy Punkt Kontaktowy LIFE,  odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zapisy trwają do 18 kwietnia. Kliknij, aby wypełnić formularz rejestracyjny.

Szczegółowe informacje na stronach NFOŚiGW. 

 

 

Powrót do góry