Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Kolejne miasta kandydują do roli gospodarza COP24

Kolejne polskie miasta zgłaszają chęć organizacji 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Propozycje organizacji COP24 zgłosiły już Trójmiasto. Następnym miastem są Katowice.

W 2018 r. Polska będzie gospodarzem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (UN FCCC). Organizacja szczytu COP24, to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, organizacyjne i oczywiście merytoryczne, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego miasta do roli gospodarza. Miasto, które będzie organizatorem COP w 2018 roku zostanie na lata zapisane w międzynarodowych dokumentach polityki klimatycznej.

Gdańsk, Gdynia i Sopot podkreślają m.in. swoje osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska. Z kolei Katowice stawiają na nowy sposób patrzenia na węgiel i jego rolę w zrównoważonym górnictwie.

Przy ostatecznym wyborze miasta będą brane pod uwagę takie elementy, jak m.in. baza hotelowa i konferencyjna oraz możliwość połączeń komunikacyjnych, w tym lotniczych. 

Ostateczna decyzja będzie należała do Sekretariatu Konwencji Klimatycznej przy współudziale Ministerstwa Środowiska. Głosowanie, które z miast będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ ma się odbyć w grudniu przyszłego roku.

Powrót do góry