Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zakończenie budowy odwiertu geotermalnego w Pyrzycach

W Pyrzycach odbyło się uroczyste zakończenie budowy odwiertu GT-1 bis. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa nt. “Znaczenia wykorzystania wód geotermalnych w rozwoju regionalnym i energetyce odnawialnej na przykładzie Pyrzyc”. W uroczystościach udział wziął wiceminister środowiska Paweł Sałek.

Nowa inwestycja pozwoli funkcjonującej już 25 lat geotermii na bardziej wydają pracę. Otwarty w piątek odwiert będzie pełnił funkcję wydobywczą - pobierana woda posłuży do ogrzewania mieszkań.

System pięciu otworów geotermalnych pozwala na produkcję energii z OZE zapewniając tym samym ciepło ponad połowie Pyrzyc. Dzięki geotermii, w mieście nie ma już ani jednej lokalnej kotłowni co wpływa na poprawę jakości powietrza.

"Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów i pozytywnie wpływa na nasze środowisko" – powiedział wiceminister środowiska Paweł Sałek

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pn. “Energia geotermalna skarbem środowiska”, nagrody laureatom wręczył m.in. wiceminister Paweł Sałek.

Powrót do góry