Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wiceminister Paweł Sałek na szczycie klimatycznym w Paryżu

Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, przewodniczył polskiej delegacji rządowej podczas odbywającego się w 12 grudnia 2017 r. szczytu. „One Planet Summit” w Paryżu.

Szczyt został zorganizowany przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona w drugą rocznicę przyjęcia Porozumienia paryskiego. Współorganizatorami wydarzenia, na które przybyli prezydenci i premierzy, a także przedstawiciele władz lokalnych, biznesu oraz organizacji pozarządowych z całego świata, był sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i prezes Banku Światowego Jim Yong Kim.

Tematem przewodnim szczytu były kwestie związane z finansowaniem działań na rzecz ochrony klimatu w krajach rozwijających się, zarówno ze źródeł publicznych, jak i prywatnych. Dyskutowano o możliwościach większej mobilizacji środków oraz nowych, dobrowolnych zobowiązaniach w tym zakresie.

Wiceminister Paweł Sałek był również gościem prezydenta Emmanuela Macrona podczas uroczystego obiadu w Pałacu Elizejskim. Wiceminister Sałek, dziękując Francji za inicjatywę zorganizowania szczytu, wyraził nadzieję, że jego wyniki przyczynią się również do sukcesu konferencji klimatycznej COP24, która odbędzie się w grudniu 2018 r. w Katowicach pod przewodnictwem Polski. 

Powrót do góry