Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wiceminister Konieczny wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom szkół leśnych

Wiceminister środowiska Andrzej Konieczny odebrał dziś ślubowanie i wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska.

Podczas tegorocznej uroczystości „ślubuję” wypowiedziało sześciu nauczycieli ze szkół leśnych, dla których organem prowadzącym jest Minister Środowiska. Nowo mianowani nauczyciele pracują w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku, Zespole Szkół Leśnych w Goraju, Zespole Szkół Leśnych w Lesku, Technikum Leśnym w Starościnie, Technikum Leśnym w Miliczu oraz Technikum Leśnym w Tucholi.

Po niemal trzyletnim okresie intensywnej pracy  nauczyciele odebrali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego i złożyli ślubowanie, zgodnie z art. 15 Karty Nauczyciela:

Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Stopnie nauczyciela dyplomowanego otrzymało 25 nauczycieli: z Technikum Leśnego w Białowieży, Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku, Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, Technikum Leśnego w Miliczu, Technikum Leśnego w Starościnie, Technikum Leśnego w Tucholi, Technikum Leśnego w Warcinie oraz w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Wręczając akty nadania stopnia awansu zawodowego wiceminister Andrzej Konieczny życzył nauczycielom kolejnych awansów, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Powrót do góry