Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Unijne dotacje na gospodarkę wodną

Prawie miliard złotych unijnego dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) otrzymały łącznie dwa projekty z obszaru gospodarki wodnej. Środki te przeznaczone będą na budowę zbiornika Racibórz i modernizację gospodarki wodno-ściekowej w Warszawie.

Komisja Europejska wydała 1 marca 2017 r. decyzje w sprawie dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla dwóch projektów, które dotyczą poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i usprawnienia systemu gospodarki wodno-ściekowej.

Zbiornik Racibórz

Unijne dofinansowanie w wysokości 328 mln zł otrzymał projekt pn. „Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzece Odrze w województwie śląskim (polder)”.  Realizacja inwestycji przyczyni się do zapewnienia ochrony przeciwpowodziowej dla osób zamieszkujących szereg miast, m.in. Racibórz, Kędzierzyn - Koźle, Krapkowice, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław oraz wsi położonych w trzech województwach: śląskim, opolskim i dolnośląskim.

Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – faza V

Z kolei ponad 541 mln zł z POIŚ otrzymał projekt pn. „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – faza V”. Stanowi on kontynuację działań zrealizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  w Warszawie na rzecz modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji: Warszawa, Pruszków i Serock.

Realizację zadań zaplanowanych w ramach V fazy projektu beneficjent rozpoczął w kwietniu 2014 r.

Więcej informacji w serwisie Programu Infrastruktura i Środowisko.

Powrót do góry