Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Spotkanie z nowym ambasadorem Chin

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się z nowym ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan. Tematem rozmów było zacieśnienie współpracy dwustronnej w ochronie środowiska.

Współpraca między Polską i Chinami wynika bezpośrednio z Partnerstwa Strategicznego łączącego oba kraje w dziedzinie ochrony środowiska, a zwłaszcza w dziedzinach ochrony bioróżnorodności, klimatu, zasobów leśnych - na podstawie podpisanych w latach 2014 - 2017 porozumień o współpracy resortu z właściwymi do tych zagadnień ministerstwami ChRL. 

Liu Guangyuan wiosną br. złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wcześniej pełnił m.in. funkcję ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Republice Kenii oraz ministra w ambasadzie Chin w USA.

Powrót do góry