Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Spotkanie z eurodeputowanymi w Strasburgu

Minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister Sławomir Mazurek spotkali się wczoraj w Strasburgu z polskimi eurodeputowanymi. Tematem spotkania były aktualne wyzwania w polityce ochrony środowiska i klimatu oraz zbliżająca się konferencja COP24 w Katowicach.

Konferencja klimatyczna to wyzwania stojące zarówno przed rządem, jak i europarlamentarzystami. Dobra współpraca z Parlamentem Europejskim będzie jednym z narzędzi wspierania procesu klimatycznego na rzecz osiągnięcia porozumienia w Katowicach – zapowiedział minister Kowalczyk.

24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) będzie odbywać się w Katowicach od 3 do 14 grudnia br. To najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej.

Najważniejszym celem Prezydencji COP24 jest przyjęcie pełnego pakietu implementującego Porozumienie paryskie, a także innych decyzji, które wzmocnią wdrażanie konwencji klimatycznej.

Podczas spotkania jego uczestnicy rozmawiali także o realizacji Programu Czyste Powietrze. Dzięki programowi właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków oraz wymianę źródeł ciepła. Pozwoli to zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Budżet programu wynosi 103 mld zł.

Powrót do góry