Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Prof. Jan Szyszko na Międzynarodowym Kongresie Ruchu „Europa Christi”

W dniach 19-23 października odbył się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania miały miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy. W V sesji kongresu swój wykład „Zrozumieć przyrodę” wygłosił prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

V sesja kongresu pod nazwą „Polonia antemurale christianitatis” odbyła się w Senacie RP. Otworzył ją Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP. Wśród panelistów znaleźli się m.in.: prof. Jan Szyszko, minister środowiska, ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, kardynał Robert Sarah, Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Bartosz Marczuk, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz ks. prof. Ivica Zizic.

„Człowiek musi dbać o bioróżnorodność, chroniąc siedliska. Polska jest unikatem pod tym względem. Jest wzorem do naśladowania” – powiedział prof.. Jan Szyszko, minister środowiska.


W trakcie wykładu prof.. Szyszko przedstawił gatunki występujące w Polsce dzięki dbałości o bioróżnorodność.


Prof. Jan Szyszko poruszył również temat Puszczy Białowieskiej.


„Puszcza Białowieska to perła przyrodnicza. To ogromne dziedzictwem kulturowo-przyrodnicze miejscowej ludności, polskiego modelu łowiectwa, polskiego modelu leśnictwa i polskiej szkoły ochrony przyrody. My na jej terenie postępujemy zgodnie z programem Natura2000, aby chronić wszystkie siedliska” - dodał.


V sesja kongresu była ostatnią częścią wydarzenia organizowanego przez Ruch „Europa Christi”.

Powrót do góry