Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nowy dyrektor Biura Nasiennictwa Leśnego

Doktor Leszek Bogdan Gawron został nowym dyrektorem Biura Nasiennictwa Leśnego. Na stanowisko to został powołany przez Ministra Środowiska. Powołanie w imieniu Ministra Środowiska przekazał wiceminister Andrzej Konieczny.

Leszek Bogdan Gawron ukończył Wydział Leśny w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na uczelni tej obronił również  pracę doktorską pod kierunkiem dr. hab. Henryka Szeligowskiego „Zmienność cech wzrostowych i jakościowych krajowych pochodzeń sosny zwyczajnej”.

Od 1973 r. jest pracownikiem Wydziału Leśnego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (m.in. na stanowisku wykładowcy oraz adiunkta naukowo- badawczego). Autor licznych publikacji naukowych.

Nowy dyrektor zastąpi na tym stanowisku Ryszarda Dzialuka, który był szefem Biura Nasiennictwa Leśnego od momentu jego powstania w 2004 r.

Powrót do góry