Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Minister Henryk Kowalczyk ws. zmian w Prawie łowieckim

„W dyskusji o nowym Prawie Łowieckim trzeba wziąć pod uwagę racje zarówno rolników, ekologów jak i myśliwych. Podkreślam, że jesteśmy otwarci na opinie i argumenty różnych środowisk. Zależy nam, aby wszystkie zainteresowane strony mogły się wypowiedzieć” – podkreślił minister Henryk Kowalczyk podsumowując dzisiejsze spotkanie ws. nowelizacji Prawa łowieckiego.

Minister Henryk Kowalczyk wysłuchał dziś postulatów środowiska myśliwych dotyczących zmian w Prawie łowieckim.

 „Prace nad kształtem nowego Prawa Łowieckiego budzą emocje. Istnieje tu wiele różnych, często sprzecznych interesów. Najważniejsze jest znalezienie kompromisu, dlatego musimy prowadzić otwartą dyskusję i wysłuchać argumentów różnych stron” – podkreślił minister Kowalczyk.

„Dzisiejsze spotkanie to dobry sygnał do dalszej pracy nad wprowadzeniem zmian w Prawie Łowieckim” – dodał.

Dotychczasowe rozmowy o Prawie Łowieckim

19 stycznia 2018 r. w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat zmian w Prawie łowieckim. W rozmowach udział wzięli: minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski, a także przedstawiciele organizacji ekologicznych, rolników, leśników i myśliwych.

Ich efektem były przygotowane przez Ministerstwo Środowiska rekomendacje do nowelizowanej obecnie ustawy Prawo łowieckie.

Powrót do góry