Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkurs na logo COP 24 został rozstrzygnięty

Logo konferencji klimatycznej COP 24 zostanie opracowane przez Pana Błażeja Krzepinę, studenta Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Projektant zajął I miejsce w konkursie Ministerstwa Środowiska.

Konkurs na logo COP 24 został ogłoszony w związku z organizacją przez Polskę w przyszłym roku Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Konferencja COP to najważniejsze, doroczne forum dyskusji o światowej polityce klimatycznej, w którym uczestniczą m.in. głowy państw, szefowie rządów i ministrowie. Celem konkursu, skierowanego do studentów kierunków artystycznych, było zaprojektowanie logo, które stanie się odtąd wizytówką tego prestiżowego, światowego wydarzenia, stanowiąc podstawę do opracowania systemu identyfikacji wizualnej konferencji.

Do konkursu zgłoszono 97 prac. Jury oceniało je m.in. pod kątem prostoty kompozycji, funkcjonalności, estetyki oraz niebanalnego zastosowania elementu polskości w logo. Jednym z warunków, które logo powinno spełnić było również graficzne dopasowanie do logo Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC), w sąsiedztwie którego będzie często zamieszczane.

W konkursie wyróżniono dwie prace, które zajęły kolejno II i III miejsce:

II miejsce - Nikola Burzyńska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie;

III miejsce - Franciszek Rzepka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Serdecznie gratulujemy

Powrót do góry