Skocz do treści

Ministerstwo Środowiska - przejdź do strony głównej

  1. Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej
  2. ePUAP
  3. PL
  4. EN
  5. RSS - instrukcja obsługi, wybór kanałów
  6. Wersja mobi
  7. Pogoda

Ścieżka do tej strony:

Co Polacy myślą o bioróżnorodności?

Co trzeci Polak wie, czym jest różnorodność biologiczna i jakie są główne zagrożenia wynikające z jej utraty. Nie doceniamy też wagi indywidualnych działań każdego z nas na rzecz ochrony przyrody. Uważamy natomiast, że za ochronę środowiska powinny odpowiadać przede wszystkim władze – pokazują wyniki badania opinii publicznej przeprowadzonego dla Ministerstwa Środowiska.

W ramach obchodów trwającego Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej Ministerstwo Środowiska zorganizowało szereg działań, które miały przybliżyć Polakom problem traconego bogactwa różnorodności biologicznej. Ich celem było także pokazanie, jak można przeciwdziałać temu zjawisku w indywidualnym zakresie. Dzięki badaniu świadomości i postaw Polaków w odniesieniu do różnorodności biologicznej i jej utraty, przekonaliśmy się, że jest to temat wciąż większości Polaków nieznany. Wiek, wykształcenie, czy miejsce zamieszkania, nie mają większego wpływu na stan świadomości w tym zakresie. Polacy uważają ponadto, że ochrona środowiska i ekologia to problem rządu i instytucji. Cieszy jednak to, że aż 58% Polaków deklaruje podejmowanie proekologicznych działań, takich jak np. używanie własnych toreb wielokrotnego użytku zamiast plastikowych reklamówek, sortowane śmieci, oszczędzanie wody czy energii.

Badanie wykonane przez ośrodek MillwardBrown SMG/KRC zostało sfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem badawczym i obejrzenia prezentacji, w której zawarte są najciekawsze wyniki badania.

wróć do poprzedniej strony

Menu główne portalu

Ostatnia modyfikacja strony: 09.02.2016 r., 12:17.

© 1997-2012 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 36 92 900

Serwis odwiedziło 347355 osób.      Serwis finansowany ze środków EFP Phare EFP Phare